2. semifinálové zápasy hádzanárskej extraligy mužov

29.04.2009 Celý región

Nové Zámky 29. apríla (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov utrpeli v druhom zápase semifinálovej série na palubovke TJ Štart Nové Zámky vôbec prvú prehru v extraligovej sezóne.
Zámčania po najtesnejšom víťazstve 35:34 vyrovnali stav série hranej na tri víťazné zápasy na 1:1, ďalší duel je na programe v sobotu 2. mája v prešovskej Tatran Handball Aréne.

Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 35:34 (17:18)
na zápasy: 1:1
Vylúčenia: 9:5
sedemmetrové hody: 2/2 - 5/2
rozhodcovia: Karlubík, Struhár
700 divákov

Štart: Kanás, Pčola - Hustý, Holdoš, Peťko 6, Szucs 1, Vadkerti 10, Učeň 2/2, Lubušký 1, Szapu 4, Šeben, Sivák 3, Ivanov 4, S. Mažár 4.
Tatran: Krupa, Meluš - Mazúr 2, T. Mažár 6, Huňady 1, M. Urban 3, Géci, Pekár 5, Fuňak 1, Radčenko 3, Tumidalský 3, Mikéci 3, Kozlov 7/2, Dudáš.

V hale Milénium sa hral zápas hodný semifinále slovenskej extraligy. Domáci v prvom polčase získali proti favoritovi až dvakrát päťgólový náskok (9:4 a 17:12), no poslednú osemminútovku 1. polčasu vyhrali Prešovčania 6:0 a do kabín išli s jednogólovým náskokom. Druhé dejstvo prinieslo veľmi vyrovnanú a dramatickú hru a dvojminútový trest si za protesty voči rozhodcom vyslúžil aj domáci tréner Pavol Jano. Družstvá si nič nedarovali a ani jedno si nevytvorilo výraznejší náskok. V predposlednej minúte strelil z náskoku Szapu gól na 35:34 a záverečný útok Tatrana sa Zámčanom podarilo ustáť. Štart si tak v play off na vlastnej pôde udržal víťaznú bilanciu s prešovským tímom.

MŠK HANT Považská Bystrica - IS Košice 38:29 (21:13)
Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula
sedemmetrové hody: 5/4 - 2/1
vylúčení: 4:2
650 divákov

MŠK HANT: Kovačin, Drápal, Biel - Firit 1, Frajkor 10/4, Vicena 2, Straka 5, Ďuriš 7, Adamčík 1, Korňan 4, Tuma 3, Žilinčík, J. Kozák 4, M. Kozák 1.
IS: Olejár, Dulina - Mazák 2, Jurko 2, Štefanisko 7/1, J. Kolesár 2, Guzy 8, Pecha, Strapko 3, Dani, Durilla 2, M. Urban, T. Urban 2, Petraško 1

Bol to úrovňou dobrý zápas dvoch kvalitných mužstiev. Lepšie začali v úvode hostia - viedli 0:1 a 1:2, ale Považania sa spamätali a otočili v 5. minúte na 5:2. Rozhodujúci nástup domácich nastal medzi 18. až 26. minútou, keď dôraznou a presnou streľbou šnúrou 7 gólov získali presvedčivý náskok. Po zmene strán domáci na chvíľu stratili koncentráciu a v rozpätí 10 minút inkasovali, kedy sa strelecky prebudil Košičan Štefanisko a dal 4 góly po sebe z hry a jeden zo 7 m, pričom ďalšiu sedmičku nepremenil. K nemu sa strelecky pridal i dôrazný Guzy v druhom polčase autor 6 gólov. Považania si po celý zápas udržovali 8-10 gólový rozdiel a päť minút pred koncom zápasu viedli 36:26, 37:27, takže zápas dohrávali v pohode.

Ivan Pompoš, tréner Považskej Bystrice: "Mám radosť z víťazstva nad zdatným súperom a vyhrali sme prvý polčas 21:13. Dobre nám fungovala obrana i v útoku sme boli lepší a strelecky dôraznejší. V druhom polčase sme sa síce nevyhli 10-minútovému útlmu, avšak v záverečných 15 minútach sme opäť na ihrisku dominovali. Myslím si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené, vyrovnali sme stav série na 1:1 a teraz sa už pripravujeme na sobotňajší zápas v Košiciach, kde by sme chceli uspieť. "
Ján Hruščák, tréner Košíc: "Gratulujeme Považanom k víťazstvu. Prišli sme sa pokúsiť vyhrať, no v stretnutiach play off ovplyvňujú výsledky hlavne brankár a úspešnosť streľby. V týcho ukazovateľoch sme dnes však zaostali za domácimi, hlavne v prvom polčase, kedy Považania získali rozhodujúci náskok a tak po prestávke sme už zápas iba dohrávali. "